آیا جراحی زیبایی برای خوشحال کردن همسر درست است؟ 

آیا جراحی زیبایی برای خوشحال کردن همسر درست است؟ 

آیا جراحی زیبایی برای خوشحال کردن همسر درست است؟ 

جراحی پلاستیک یکی از عمل هایی است که کاملا به سلیقه و علاقه شخص بستگی دارد و مسئله‌ای شخصی به حساب می‌آید. برخی از افراد می پرسند که آیا عمل جراحی به منظور خوشایند کردن همسر کار درستی است؟ پاسخ آن مشخص است. خیر شما نباید به هیچ عنوان برای خوشایند کردن کسی دست به عمل جراحی بزنید. در هر صورت موارد بسیاری وجود دارند که همسر برای خوشایند کردن شوهرش اقدام به عمل جراحی پلاستیک کند و یا بالعکس مردی برای همسر خود تصمیم به انجام عمل‌های زیبایی بگیرد. مشکل اصلی انجام عمل زیبایی که به منظور جلب رضایت دیگران انجام می‌شود در این است که وقتی شما خودتان تمایل به انجام عمل نداشته باشید، پس از مدتی خسته شده و از چهره جدید خود ناراضی خواهید شد. به این معنی که جراحی پلاستیک در نهایت موجب اتلاف وقت و پول شما شده است. علاوه بر آن مجبور شده اید ریسک و عوارضی که پس از انجام عمل جراحی بر شما تحمیل می شود را نیز تحمل کنید. در نتیجه تنها کسی را که باید با جراحی پلاستیک راضی نگه دارید، خودتان هستید.

جراحی پلاستیک نباید با زور انجام شود.

جراحی پلاستیک دارای خطرات کم است اما کاملا بی خطر نیست. روش‌های کم تهاجمی از قبیل بوتاکس، تزریق ژل،  بزرگ کردن سینه و … همگی نسبتاً ایمن هستند. ولی  به طور کلی جراحی دارای عوارض بوده و برخی اوقات خطرناک است در نتیجه  به راحتی نمی توان این عوارض را به طور کامل کاهش داد.

این خطرات برای افرادی که خودشان تصمیم به انجام جراحی پلاستیک می‌گیرند، ارزش دارد. اما زمانی که جراحی پلاستیک برخلاف خواسته شما انجام  شود، ممکن است توانایی پذیرش عوارض و خطرات را کاهش دهد. به همین دلیل ممکن است که جراح پلاستیک در هنگام مشاوره از شما در مورد مسائل شخصی نیز سوال کند. در واقع پزشک شما در تلاش است تا بفهمد انگیزه شما از انجام جراحی چیست؟ آیا خودتان رضایت دارید یا خیر.

در هر صورت جراح شما نمی تواند ذهنتان را بخواند اما تلاش می کند تا فضایی قابل اعتماد برای شما ایجاد شود. مهمترین مسئله این است که هیچ کس نباید تحت فشار جراحی پلاستیک قرار بگیرد.

فشار اجتماعی

با توجه فرهنگ امروزی، برای افراد همیشه فشار اجتماعی وجود دارد. فشار اجتماعی چیزی است که ما با انجام عمل جراحی زیبایی تلاش می کنیم که سنگینی آن را از روی دوش خود برداریم. ما همواره تلاش می کنیم که جوان تر به نظر برسیم زیرا جامعه به ما می گوید که جوان بودن چیز خوبی است. شاید توضیحات ذکر شده خیلی ساده به نظر نرسد پس مثال دیگری را برای شما ذکر می کنم. فشار اجتماعی تنها برای عمل های زیبایی نیست، برای سبک زندگی، نظیرلباس پوشیدن، خوردن و… است اما زمانی که شما تحت تاثیر آن یک تی شرت خریداری می کنید عواقب و هزینه آن بسیار کمتر از زمانی است که به دلیل سبک اجتماعی رایج در جامعه عمل جراحی زیبایی انجام دهید.

همسر شما چه نوع جراحی پلاستیک را مدنظر دارد؟

زمانی که صحبت از جراحی زیبایی تحت فشار همسر می شود، معمولا عمل های جراحی نظیر جراحی زیبایی شکم، پیکرتراشی یا روش های بزرگ کردن سینه به وسط می‌آیند. محبوب ترین این روش ها، معمولاً بزرگ کردن سینه و پیکرتراشی است.

قبل از انجام پیکرتراشی و جراحی بزرگ کردن سینه باید همه جوانب بررسی شود و سپس تصمیمات نهایی گرفته شود. این تصمیمات شامل هزینه، عواقب و عوارض جراحی می باشد. انتخاب این روش معمولاً زمانی آسان‌تر می‌شوند که شما واقعا علاقه‌مند به انجام آن  باشید. اما زمانی که در حال انجام جراحی پلاستیک برای خوشنودکردن همسرتان هستید، پذیرش جوانب آن برای شما سخت می شود و در نهایت ممکن است که شما از نتیجه راضی نباشید.

آیا جراحی پلاستیک برگشت‌پذیر است؟

فرض را بر این بگیرید که به دستور همسرتان تحت عمل جراحی پلاستیک قرار گرفته اید اما در نهایت از هم جدا شده اید. آیا می توانید نتایج عمل را معکوس کنید؟ پاسخ این است که بستگی به نوع جراحی شما دارد. در هر صورت این روش معمولاً به معنای تعداد جراحی، دوره نقاهت و البته پول بیشتر است. که به احتمال زیاد همسر سابق شما برای این عمل  پولی پرداخت نخواهد کرد. به همین دلیل است که بیشتر جراحان نهایت تلاش خود را می کنند تا در عمل جراحی زیبایی به نتیجه مطلوب و دلخواه شما برسند.

فقط شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چه نوع جراحی مناسب شما است؟

جراحان قبل از انجام عمل بر روی چهره و بدن شما تمرکز می‌کنند تا بهترین گزینه را پیدا کنند اما جراحی پلاستیک یک عمل سلیقه‌ای است و به همین دلیل برخی پزشکان با خودخواهی تلاش می‌کنند تا نظر خود را پیاده کنند. اما حقیقت این است که عمل جراحی زیبایی نوع خاصی از خودسازی است و بدان معناست که شما باید قبل از انجام آن، روی خود تمرکز کنید. اگر می خواهید بزرگ کردن سینه را انجام دهید، باید خودتان به آن علاقه داشته باشید.

اجتناب از قرار گرفتن در موقعیت‌های پر فشار چیزی است که باید قبل از انجام جراحی پلاستیک اتفاق بیافتد. شما ممکن است تحت فشار و بدون اینکه تمایل داشته باشید لیفت سینه انجام دهید و به همین خاطر پزشکان باید مطمئن شوند که این تصمیم کاملا توسط مشتری گرفته شده است.

به عبارت دیگر، پاسخ صادقانه به این سوال همچنان صادق است. آیا برای خوشحالی همسرتان می خواهید جراحی پلاستیک انجام دهید؟ زیرا تنها دلیلی که باید عمل جراحی زیبایی انجام دهید این است که خودتان را خوشحال کنید.

اگر بخواهید جراحی پلاستیک کنید اما شریک زندگیتان با شما موافق نباشد باید چه کنید؟

زمانی که همسرتان مخالف عمل‌های زیبایی برای شما است حتما در مورد دلیل تصمیم و مزایای آن با او صحبت کنید، شما می‌توانید زمانی که به انجام عمل فکر می‌کنید، مستقیما به آن اشاره نکنید. برای مثال اگر قصد دارید که عمل پیکرتراشی را انجام دهید، قبل از آن به همسرتان بگویید که کدام قسمت از بدن شما زیباتر خواهدشد و ارتباط با مزایا و هزینه این روش هم با همسرتان صحبت کنید تا بعدها دچار مشکل نشوید.

علاوه براین حتما این نکته را در نظر بگیرید که انجام عمل جراحی زیبایی می تواند برای شما چالش برانگیز باشد، زیرا بسیاری از روش ها  نیاز به حداقل یک هفته زمان برای بهبود دارند علاوه بر آن شما بعد از انجام عمل نیز ظاهر متفاوتی خواهید داشت. این روش توصیه نمی شود اما دیده شده که برخی افراد زمانی که همسرشان در خارج از شهر بوده است اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی کرده اند.

به طور کلی، برای یک رابطه بهتر است که هیچ رازی از همسرتان پنهان نشود. مخصوصا در رابطه با این مسئله، ممکن است متوجه این تغییر شود و از اینکه جراحی را پنهان کرده اید و بدون گفتن به او این کار را انجام داده اید ناراحت شود. ممکن است که وقتی زمان انجام عمل جراحی ‌برسد، نتوانید نظر همسرتان را جلب کنید. اما این کار ارزش یک بار امتحان کردن و توجیه کردن این کار را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *