نشانه ها و احتمال بازگشت به رابطه تمام شده

نشانه ها و احتمال بازگشت به رابطه تمام شده

نشانه ها و احتمال بازگشت به رابطه تمام شده

اگر از عشق‌تان جدا شده‌اید، احتمالاً همه چیز برای همیشه تمام شده است. بااین حال عشق از دست رفته گاهی اوقات دوباره سر راه‌تان سبز می‌شود و به شما می‌گوید که بعد از خلوت کردن با خود و مدت‌ها فکر کردن می‌خواهد دوباره به رابطه برگردد. قبل از هر تصمیمی باید ببینید که چه مشکلاتی در رابطه‌ی قبلی وجود داشته که منجر به جدایی شده است و اگر الان رابطه‌ی جدیدی را شروع کنید، این رابطه چه تفاوت‌هایی با رابطه‌ی قبلی خواهد داشت. اگر فکر می‌کنید که عشق سابق‌تان می‌خواهد که شما به رابطه برگردید، در ادامه با ما همراه باشید تا با نشانه‌ها و احتمال بازگشت به رابطه آشنا شوید.

نشانه های بازگشت عشقتان به رابطه

شروع دوباره‌ی ارتباط

اگر عشق قدیمی‌تان دوباره برایتان پیام می‌فرستد یا با شما تماس می‌گیرد و کاملاً مشخص است که سعی دارد ارتباط معناداری را برقرار کند، احتمالاً می‌خواهد شما را دوباره بشناسد و شاید رابطه‌ را دوباره برقرار کند. به علاوه اگر او کسی است که ارتباط را شروع می‌کند و به سرعت به پیام‌ها و تماس‌هایتان جواب می‌دهد، نشانه‌ی تمایل به برگشت به رابطه قوی‌تر خواهد بود.

درد و دل کردن

اگر عشق سابق‌تان فقط نیمه شب‌ها وقتی دلش می‌گیرد و احساس تنهایی می‌کند به شما پیام می‌دهد یا اگر فقط درباره‌ی آب و هوا یا اخبار با هم صحبت می‌کنید، این ارتباط را نمی‌توانید نشانه‌ی واقعی برگشت به رابطه تلقی کنید. اما اگر او با شما درد و دل می‌کند و اتفاقات زندگی‌اش را با شما در میان می‌گذارد و از شما نیز درباره‌ی زندگی شخصی‌تان سوال می‌کند، احتمالاً می‌خواهد رابطه را از سر بگیرد.

سوال پرسیدن درباره‌ی زندگی عاشقانه

اگر عشق سابق‌تان کنجکاو است که بداند آیا عشق جدیدی وارد زندگی‌تان شده است یا نه، این کنجکاوی می‌تواند به معنای آن باشد که او می‌خواهد موقعیت فعلی شما را بررسی کند و ببیند که آیا برای برگشت به رابطه آمادگی دارید یا خیر. بنابراین کنجکاوی او درباره‌ی آشنایی و قرار گذاشتن شما با یک فرد جدید نشانه‌ی فوق‌العاده‌ای است که نشان می‌دهد هنوز هم برای او خاص هستید و او می‌خواهد بداند که آیا آزاد هستید و او می‌تواند دوباره با شما وارد رابطه شود یا خیر.

رفتار حسادت‌آمیز

اگر دیگر عشقی بین شما وجود نداشته باشد، آشنا شدن شما با یک فرد جدید باعث حسادت او نخواهد شد. اما اگر توجه و علاقه‌ی فرد جدیدی که تازه با او آشنا شده‌اید، عشق سابق‌تان را به شدت آزرده‌خاطر می‌کند، پس او به دنبال آن است که دوباره رابطه را از سر بگیرد یا حداقل به این موضوع فکر می‌کند. آیا وقتی شب‌ها با دوستانتان بیرون می‌روید، با فرد جدیدی قرار می‌گذارید یا عکسی را از خودتان و یک فرد غریبه در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید، نشانه‌های حسادت را در رفتار او مشاهده می‌کنید؟  حسادت نشانه‌ی فوق‌العاده‌ای است که نشان می‌دهد قلب او هنوز مملو از عشق شما است.

حرف زدن درباره‌ی وضعیت زندگی عاشقانه‌ی خود

اگر عشق سابق‌تان واضح و بی‌پرده به شما می‌گوید که در حال حاضر هیچ کسی در زندگی‌اش وجود ندارد، در واقع می‌خواهد عکس‌العمل شما را بسنجد، چون ممکن است شما ابراز علاقه کنید که این جای خالی را در زندگی‌اش پر کنید. به همین ترتیب یار سابقی که هنوز قلبش برای شما می‌تپد، نهایت تلاشش را می‌کند تا به شما بفهماند که در حال حاضر با هیچ فردی رابطه‌ی عاشقانه ندارند تا به این ترتیب اولاً فکر رابطه‌ی عاشقانه‌اش باعث ناراحتی شما نشود و دوماً شما بدانید که او الان آزاد است و می‌توانید دوباره به رابطه برگردید.

ادامه دادن ارتباط در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی را هم باید برای پیدا کردن نشانه‌ها و سرنخ‌های برگشت به رابطه جستجو کنید. اگر متوجه شدید که عشق سابق‌تان شما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کند، مثلاً استوری اینستاگرام‌تان را می‌بیند یا توئیت‌تان را تصادفاً لایک می‌کند، این تعقیب کردن نشانه‌ی آن است که حداقل در ذهن او حضور دارید و فکرش را به خودتان مشغول کرده‌اید. در این حالت احتمال دارد که احساس عشق و علاقه به شما هنوز در قلبش زنده باشد.

حرف زدن درباره‌ی خاطرات مشترک گذشته

اگر عشق سابق‌تان دائماً یاد گذشته‌ها می‌کند و خاطرات خوش روزهای با هم بودن را مرور می‌کند، احتمالاً می‌خواهد آتش عشق زیر خاکستر را دوباره روشن کند. اگر او در شبکه‌های اجتماعی، اشاره‌های ظریفی به شما و خاطرات رابطه‌ی قبلی‌تان می‌کند، احتمالاً با این کار می‌خواهد تمایلش به برگشت به رابطه را به زبان بی‌زبانی به شما بفهماند و امیدوار است که شما متوجه این اشاره‌ها بشوید و به رابطه برگردید. عشق سابق‌تان احتمالاً از این که برای آشتی کردن و برگشتن به رابطه پیشقدم بشود، نگران است و می‌ترسد که مبادا او را پس بزنید.

بهانه جور کردن برای صحبت کردن

اگر هر از گاه پیام‌هایی مانند این برایتان می‌فرستد که: “امروز یه همبرگر خوشمزه خوردم” یا “یه رستوران ایتالیایی خوب میشناسی؟”، احتمالاً این پیام‌های غیرمنتظره بهانه‌ای برای صحبت کردن با شما است. وقتی این پیام‌ها را دریافت می‌کنید، چه احساسی به شما دست می‌دهد: خوشحال می‌شوید یا ناراحت؟ قدم بعدی را بر اساس احساس‌تان بردارید.

تلاش کردن برای برانگیختن حسادت

درحالی که ممکن است عشق سابق‌تان آزاد و در دسترس بودن خود را اعلام کند تا نشان بدهد که احتمال برگشت به رابطه وجود دارد، عکس این قضیه نیز محتمل است، یعنی وقتی او نهایت تلاشش را می‌کند تا حسادت شما را تحریک کند و به این ترتیب شما را ترغیب به برگشت به رابطه کند. اگر او بیش از حد در شبکه‌های اجتماعی و در جمع تلاش می‌کند تا نشان بدهد که شما را فراموش کرده و فرد جدیدی وارد زندگی‌اش شده است، این کارها احتمالاً پوششی بر احساسات واقعی او و خواسته‌ی قلبی‌اش برای برگرداندن شما است.

درخواست برای صحبت کردن درباره اتفاقات گذشته و دلایل شکست رابطه

این نشانه کاملاً واضح به نظر می‌رسد. اگر عشق سابق‌تان از شما می‌خواهد که درباره‌ی مشکلات رابطه‌تان با هم حرف بزنید، این درخواست یا به معنای آن است که او می‌خواهد صحبت پایانی را با شما داشته باشد و پرونده‌ی این رابطه را برای همیشه در ذهنش ببندد یا این که می‌خواهد ببیند آیا رابطه با شما ارزش دوباره تلاش کردن و بهبود دادن را دارد یا خیر. شاید او در این مدت بر روی خودش کار کرده است، می‌خواهد بابت رفتارهای ناخوشایندش از شما عذرخواهی کند یا فقط توضیح بدهد که در آن زمان چه بر او گذشته است. در هر حال تمایل او برای صحبت کردن درباره‌ی علل شکست رابطه‌تان فرصت مناسبی برای التیام دادن زخم‌های گذشته و یک شروع جدید است.

جا گذاشتن وسایل

اگر او وسایلش را نزد شما جا می‌گذارد و هر چقدر هم که به او یادآوری می‌کنید تا بیاید و وسایلش را ببرد، هیچ اقدامی برای پس گرفتن‌شان نمی‌کند، احتمالاً می‌خواهد از این وسایل جا مانده به عنوان بهانه‌ای برای برقراری ارتباط مجدد در یک زمان بهتر استفاده کند. او می‌گذارد وسایلش نزد شما بماند تا تمام درها برای همیشه به رویش بسته نشود. او راه ارتباط را با چنین بهانه‌ای اندکی باز نگه می‌دارد تا در آینده بتواند دوباره با شما تماس بگیرد.

قبول مسئولیت

اگر او بعد از جدا شدن از هم مسئولیت کارهای اشتباهش را که منجر به جدایی شده است، قبول می‌کند، این قبول مسئولیت نشانه‌ی آن است که او واقعاً برای شما ارزش قائل است و نمی‌خواهد شما را از دست بدهد. این مسئولیت‌پذیری او نشانه‌ی آن است که می‌خواهد شانس برقراری ارتباط مجدد با شما را همچنان زنده نگه دارد تا وقتی تغییرات لازم را در خودش ایجاد کرد و خودش را در نهایت شایسته‌ی شما دانست به نزدتان بیاید تا خودتان تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید به رابطه با او برگردید یا خیر.

سوال پرسیدن از دوستان‌تان درباره‌ی شما

اگر عشق‌تان کنجکاو است که بیشتر درباره‌ی حال و روزتان بداند و برای آمار گرفتن به دوستان‌تان مراجعه می‌کند، این پرس‌وجوها علامت این است که او می‌خواهد به رابطه برگردد. اگر او هنوز در گفتگوهای عادی با دوستان مشترک‌تان به شما اشاره می‌کند، احتمالاً می‌خواهد که شما را برگرداند. اگر با فرد جدیدی وارد رابطه شده‌اید و از دیگران می‌شنوید که او در این باره کنجکاوی می‌کند و دوستان‌تان را سوال‌پیچ کرده است، احتمالاً پشیمان است که چرا شما را از دست داده است و در واقع باید هم حسرت بخورد.

احتمال بازگشت فرد مقابل به رابطه تمام شده

یک جواب مشخص برای احتمال برگشت به رابطه وجود ندارد، چون این احتمال به عامل‌های مختلفی، همچون مدت زمان سپری شده از زمان جدایی بستگی دارد. هرچند اگر فرایند درست را پیش ببرید، احتمال برگرداندن عشق سابق به رابطه بالا است.

امروزه بسیاری از افراد می‌توانند که عشق سابق‌شان را دوباره به رابطه برگردانند، چون واقعاً فرایند موثر و اثبات شده‌ای وجود دارد که با دنبال کردن آن می‌توانید به هدف‌تان برسید.

سریع‌ترین راه برای برگرداندن عشق‌تان این است که کاری کنید جذابیت‌تان در نظر او افزایش پیدا کند و قلبش مملو از عشق و احترام نسبت به شما بشود.

سوالاتی که قبل از برگشت به رابطه باید از خودتان بپرسید

اگر تمایل‌تان برای برگشت به رابطه قوی است، قبل از هر گونه اقدامی به سوالات زیر پاسخ دهید.

چرا از هم جدا شدید؟

اگر به دلیل خیانت، سوءاستفاده، رفتارهای سمی یا ناسازگاری از هم جدا شده‌اید، برگشت به رابطه به صلاح‌تان نخواهد بود. شاید همیشه این حس را نداشته باشید، اما به هم خوردن رابطه‌ای که در نهایت باعث تحقیرتان می‌شود، در درازمدت باعث می‌شود که شادتر و سالم‌تر بشوید، چه همچنان مجرد مانده باشید، چه رابطه‌ی جدیدی را شروع کرده باشید. شادی و خوشبختی حاصل از ماندن در یک رابطه‌ی سمی زودگذر و ناپایدار است، دست‌کم باید بدانید که رسیدن به خوشبختی در چنین رابطه‌ای به جلسات مشاوره‌ی متعدد، تلاش فراوان، تفکر عمیق و درک و تفاهم متقابل نیاز دارد.

بنابراین دلایل جدا شدن از یکدیگر را با دقت بررسی کنید و ببینید که آیا اگر به رابطه برگردید، این رابطه‌ی جدید در درازمدت می‌تواند رابطه‌ی سالمی باشد و خوشبختی را برایتان به ارمغان بیاورد یا خیر.

آیا بنا به دلایل درستی می‌خواهید به رابطه برگردید؟

اگر بنا به دلایل مادی و خارجی مانند تامین خانه، ماشین، پول، شغل یا مادیات دیگر از سوی عشق سابق‌تان می‌خواهید به رابطه برگردید، مسلماً نمی‌توانید رابطه‌ای داشته باشید که به لحاظ درونی رضایت‌بخش باشد. به همین نحو اگر به لحاظ احساسی و عاطفی به عشق سابق‌تان وابسته هستید، یعنی این که او انگیزه و احساسات مثبتی را که برای زندگی کردن به آنها نیاز دارید، به شما می‌دهد یا صرفاً بدون او، یا به عبارتی بدون یک شریک عشقی احساس تنهایی می‌کنید، بعید است که رابطه‌تان پایدار باشد و هر دو طرف بتوانید به روش سالمی در این رابطه رشد کنید.

فقط زمانی که عشق سابق‌تان را از صمیم قلب‌ دوست داشته باشید و باور داشته باشید که می‌توانید حمایت مثبت و متقابلی را که برای ایجاد یک رابطه‌ی رضایت‌بخش، محترمانه و پایدار لازم است، به یکدیگر ارائه دهید، مجاز هستید که به برگشتن به نزد عشق سابق فکر کنید، وابستگی دلیل مناسبی برای برگشت به رابطه نیست.

آیا از صمیم قلب متعهد به ترمیم رابطه‌تان هستید؟

فقط زمانی باید به از سرگیری رابطه با عشق سابق فکر کنید، که خودتان عزم‌تان را برای ایجاد تغییرات لازم برای شروع یک رابطه‌ی ارزشمند جزم کرده باشید و از صمیم قلب به این تغییرات متعهد باشید. برای این کار لازم است که ابتدا تمام دلایل شکست رابطه‌ی قبلی را مشخص کنید، درباره‌ی آنها با هم حرف بزنید و با ایجاد مهارت‌های جدید ارتباطی، مقابله‌ای و حفظ رابطه سعی کنید که رابطه‌تان را بهبود دهید. ایجاد این تغییرات معمولاً با نظارت و راهنمایی یک مشاور مجرب به بهترین وجه انجام می‌شود. چنانچه هر دو طرف خود را متعهد به بهبود دادن رابطه بدانند و مسئولیت یکدیگر را قبول داشته باشند، عشق پایدار تضمین می‎شود.

آیا شما و عشق سابق‌تان با هم هم‌داستان هستید؟

هرچند ممکن است برای شروع دوباره‌ی رابطه سرشار از انگیزه باشید و باور داشته باشید که این‌بار در کنار هم خوشبخت خواهید شد، اما اگر عشق سابق‌تان از صمیم قلب به ترمیم رابطه متعهد نباشد، بعید است که موفق شوید. قبل از آن که تصمیم عجولانه‌ای بگیرید، درباره‌ی افکار، احساسات و خواسته‌های عشق سابق‌تان و تمایل او برای برگشت به رابطه صادقانه با هم صحبت کنید و بررسی کنید که این شروع مجدد برای هر دو نفرتان چه معنایی دارد.

 

در یک کلام...
ممکن است به دلایل مختلفی در تلاش برای برگرداندن رابطه قبلی خود باشید. نشانه هایی در طرف مقابل می‌تواند گرایش شما را تشدید کند. رفتارهایی مانند پیام دادن، پیگیر شدن، آمار گرفتن، ارتباط در شبکه های اجتماعی، صحبت در مورد خاطرات گذشته، حسادت ورزیدن، به هر بهانه ای سر صحبت را باز گردن، چیزی پیش شما جا گذاشتن، مسئولیت گذشته را پذیرفتن و پرس و جو از دوستان می‌توانند احتمال بازگشت به رابطه را نشان دهند. احتمال بازگشت عشق سابق به رابطه، به موارد مختلفی از جمله زمان سپری شده پس از جدایی و فاکتورهای محیطی دیگر بستگی دارد. در نتیجه به طور قطع نمی‌توان این احتمال را پیش بینی کرد اما اگر فرآیند درست را پیش ببرید و مسیر صحیحی را انتخاب کنید، می‌توانید به میزان زیادی به بازگشت رابطه امیدوار باشید. به طور خلاصه سریع‌ترین کار ایجاد احساس احترام، جذابیت و عشق در طرف مقابل می‌باشد. به هر حال در صورتی که تصمیم به بازگشت به رابطه قبلی داشتید لازم است نکاتی را در نظر بگیرید و از خود بپرسید علت جدایی چه بود؟ آیا به دلایل کافی و درستی تصمیم به بازگشت دارید؟ آیا به بهبود رابطه متعهد هستید؟ آیا فرد مقابل هم مثل شما فکر می‌کند؟
با کمک گرفتن از مشاور می‌توانید برای بازگشت به رابطه تصمیم درستی بگیرید. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می‌توانید سوالات خود را با ما مطرح کنید و یا برای شرکت در کارگاه های آنلاین برگرداندن عشق ثبت نام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *