روش های برگرداندن دوست دختر به رابطه برای شروع دوباره دوستی

روش های برگرداندن دوست دختر به رابطه برای شروع دوباره دوستی

روش های برگرداندن دوست دختر به رابطه برای شروع دوباره دوستی

بعضی رابطه‌های عاشقانه با طوفانی از شک و تردید و اتهام زدن‌های تلخ و بی‌رحمانه به پایان می‌رسد. شما هم که در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالاً حرف‌های ناخوشایندی به نامزد یا دختر مورد علاقه‌تان زده‌اید که حرف دل‌تان نبوده است و او هم حرف‌هایی در جواب به شما زده که آتش دعوا را شعله‌ورتر کرده است. اما اکنون که مدتی گذشته و فرصت داشته‌اید تا فکر کنید و متوجه شده‌اید که چه نعمتی را از دست داده‌اید، از صمیم قلب می‌خواهید که او را برگردانید. اگر از جان و دل برای بازگرداندن عشق‌تان تلاش کنید، ممکن است بتوانید قلبش را یک بار دیگر تصاحب کنید. در وهله‌ی اول باید تمام اشتباه‌های گذشته را اصلاح کنید تا به این ترتیب به او ثابت کنید که تغییر کرده‌اید.

در این مقاله توصیه‌های مفیدی را برای شروع مجدد رابطه با دختر مورد علاقه‌تان می‌خوانید. این راهبردها و توصیه‌ها مبتنی بر روانشناسی زنان و اصول علمی است.

در این مقاله، چیزی که تحت عنوان دوستی دختر و پسر آورده می‌شود به معنای هر گونه رابطه‌ای است که با نظارت خانواده ها و به قصد ازدواج برقرار شده است. هدف ما از استفاده از این اصطلاح نیز صرفا ملموس‌تر شدن مسئله برای خوانندگان محترم می‌باشد، چرا که بیشتر مراجعان ما هم هنگام بیان مشکل شان در استفاده از این کلمه احساس راحت تری دارند.

راه های برگرداندن دوست دختر به رابطه

مرحله اول: درک جذابیت‌های مردان برای زنان

خودتان را آماده کنید، چون در این مرحله متوجه می‌شوید که دختر مورد علاقه‌تان چرا شما را ترک کرده است.

وقتی برای اولین بار با عشق‌تان ملاقات کردید، عامل‌های روانشناختی وجود داشت که باعث شد او جذب شما بشود. رفتارتان ویژگی‌های جذابی داشت که او را در همان بار اول مانند آهنربا به طرف خود کشید؛ وقتی هم که کار به جایی کشید که او خواست از شما جدا شود، باز هم رفتارتان بود که ویژگی‌های ناخوشایندش باعث شد، او از شما بیزار شود.

مردان معمولاً جذب زیبایی ظاهری زنان می‌شوند، اما زنان معمولاً جذب ویژگی‌های رفتاری مردان می‌شوند. بعضی ویژگی‌ها زنان را جذب می‌کند و بعضی باعث دفع شدن آنها می‌شود. ویژگی‌های جذاب‌تان در ابتدا باعث می‌شود که دختر مورد علاقه‌تان به شما نزدیکتر شود، اما هر چه رابطه‌تان طولانی‌تر می‌شود، ویژگی‌های ناخوشایندتان برای او آشکار می‌شود که منجر به بیزار شدن او از شما می‌شود.

بعضی از این ویژگی‌های ناخوشایند عبارت‌اند از:

 • عدم اعتماد به نفس
 • حسود بودن
 • کنترل‌گر بودن
 • ارزش قائل نبودن برای خود
 • دائماً در جستجوی تایید بودن
 • سمج بودن
 • ادعای اقتدار داشتن
 • ادعای رهبری داشتن
 • خودپسندی
 • بی‌هدف بودن
 • اعتماد به نفس کاذب داشتن

نقش مردان در رابطه بسیار مهم است. یک نکته‌ی بسیار حیاتی وجود دارد که اکثر مردان تمایلی به پذیرش آن ندارند؛ آن هم این است که مردان به تدریج در حال پذیرفتن نقش‌های زنانه هستند و زنان اندک اندک نقش‌های مردانه به خود می‌گیرند. هر چقدر هم که از نظر اجتماعی رشد کرده باشیم، زنان هنوز و همیشه جذب مردانی مقتدر می‌شوند که ویژگی‌های جذاب مردانه را از خود به نمایش می‌گذارند.

زنان هرگز نمی‌خواهند که کنترل رابطه را به دست داشته باشند. آنها هنوز هم دوست دارند که مرد زندگی‌شان تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی باشد. همواره به خاطر داشته باشید که: “آن کسی که کمترین اهمیت را می‌دهد، رابطه را کنترل می‌کند.”

اگر موقعیت فعلی‌تان را بررسی کنید، متوجه می‌شوید نامزد سابق‌تان است که کمترین اهمیت را به رابطه می‌دهد و تصمیم‌گیرنده است. این شما هستید که در جستجوی راهی برای بازگرداندن او هستید. اگر می‌خواهید رابطه‌تان را کنترل کنید، باید کمترین اهمیت را بدهید. این نکته را بپذیرید و بر روی تکنیک‌های بعدی کار کنید تا بتوانید او را نزد خودتان برگردانید.

مرحله دوم: ممنوعیت تماس

بعد از جدا شدن از دختر مورد علاقه‌تان در وضعیت مناسبی نیستید که بتوانید با او تماس بگیرید. بنابراین بهتر است به هیچ طریقی با او تماس نگیرید و برایش پیام نفرستید. تمام راه‌های ارتباطی با عشق سابق‌تان را قطع کنید. به جای آن که وقتتان را با تماس‌های بی‌حاصل تلف کنید، وقت باارزش‌تان را باید بر روی یادگیری روش‌های برگرداندن او سرمایه‌گذاری کنید.

توصیه می‌کنیم به مدت حداقل چهار هفته هیچ ارتباطی با عشق سابق‌تان نداشته باشید. البته اگر او با شما تماس گرفت، اشکالی ندارد. رعایت قانون ممنوعیت تماس با عشق سابق، سه فایده دارد:

به این ترتیب سمج، نیازمند و نامطمئن به نظر نخواهد رسید. همان‌طور که می‌دانید، نیازمندی و عدم اطمینان بزرگترینی دشمنان جذابیت مردان هستند، بنابراین بهتر است از نشان دادن این دو ویژگی ناخوشایند خودداری کنید.

ممنوعیت تماس “ترس از دست دادن” را در دختر مورد علاقه‌تان ایجاد می‌کند. به این ترتیب او با خودش فکر می‌کند که چرا شما دیگر با او تماس نمی‌گیرید. در نتیجه ممکن است درباره‌ی تصمیم‌اش مبنی بر تماس نگرفتن با شما مردد شود. این احساس تردید برگ برنده‌ی شما برای برگرداندن او است.

در دوران ممنوعیت تماس وقت دارید تا بیشتر درباره‌ی راه‌های بازگرداندن عشق سابق‌تان فکر کنید. در این مدت می‌توانید اطلاعات باارزشی را با مطالعه‌ی این وب‌سایت و مراجعه به یک مشاور خوب جمع‌آوری کنید.

وقتی در کنار او هستید، هر چقدر هم که تلاش کنید، او متوجه نیاز شما به خودش می‌شود. زنان در درک پیام‌های ارتباط غیرکلامی تبحر بالایی دارند. حتی اگر به زبان نیاورید، باز هم دختر مورد علاقه‌تان متوجه احساس واقعی شما می‌شود که در کمال ناامیدی و درماندگی می‌خواهید دوباره با او وارد رابطه شوید.

با مطالعه‌ی این راهنما متوجه می‌شوید که چطور باید احساس نیازمندی و ناامیدی را از خودتان دور کنید. حتی اگر از درون در حال متلاشی شدن باشید و احساس‌های ناخوشایند سراسر بدن‌تان را فراگرفته باشد، باید به گونه‌ای رفتار کنید که انگار بعد از جدایی هیچ مشکلی ندارید و حالتان کاملاً خوب است.

اگر او در دوران ممنوعیت تماس با شما تماس گرفت، چکار کنید؟

احتمال دارد که عشق سابق‌تان در دوران ممنوعیت تماس با شما تماس بگیرد، به خصوص اگر شما مراحل این راهنما را به دقت دنبال کنید. رفتارهای مناسب شما باعث می‌شود که او بترسد مبادا شما را برای همیشه از دست بدهد و در نتیجه دوباره برای شما ارزش قائل می‌شود. غریزه‌ی ذاتی او در این شرایط وادارش می‌کند که با شما تماس بگیرد.

پیشقدم شدن او برای تماس گرفتن نشانه‌ی فوق‌العاده‌ای برای رابطه‌تان است، هرچند ضروری نیست. درهر حال اگر عشق سابق‌تان اول با شما تماس بگیرد، کارها برایتان بسیار آسان‌تر می‌شود.

وقتی به تماس او جواب می‌دهید، قانون شماره‌ی یک این است که عصبانی، افسرده یا بی‌ادب نباشید. وقتی او با شما تماس گرفت یا به محل کارتان آمد، حتماً خوشحال باشید و رفتار خوبی را از خودتان به نمایش بگذارید. به این ترتیب ارزش بالاترتان را به او نشان می‌دهید. این رفتار “ترس از دست دادن” را در او تقویت می‌کند و این فکر را در او ایجاد می‌کند که شما دیگر فراموشش کرده‌اید و به زندگی عادی برگشته‌اید.

وقتی او با شما تماس گرفت، توصیه‌های زیر را رعایت کنید:

سعی کنید گفتگویتان کوتاه باشد.

بگذارید او گفتگو را هدایت کند.

با خوشحالی رفتار کنید و کاری نکنید که احساس کند، شما افسرده‌اید.

شما گفتگو را به پایان ببرید، اگر گفتگویتان تلفنی است، گفتگو را ظرف ۱۵ دقیقه تمام کنید. مثلاً بگویید: “میخوام با دوستم برم بیرون، بعداً بهت زنگ میزنم.”

اجازه بدهید مدتی بگذرد و بعد با او تماس بگیرید. خودتان را مشتاق نشان ندهید، یک روز یا یک روز و نیم صبر کنید.

اگر در جایی با هم ملاقات کردید، با خوشرویی برخورد کنید و گفتگویتان را این‌گونه به پایان ببرید: “خیلی خوشحالم که باهات حرف زدم، اما باید … “

قانون “ممنوعیت تماس” به این معنا نیست که دختر مورد علاقه‌تان هم نمی‌تواند با شما تماس بگیرد؛ بالعکس پیشقدم شدن او برای تماس، نشانه‌ی فوق‌العاده‌ای برای شما است. نکته‌ی اصلی این است که شما در دوران ممنوعیت تماس آغازکننده‌ی ارتباط نباشید، هدف این است که او خودش با شما تماس بگیرد.

قانون ممنوعیت تماس تکنیک موثر و قدرتمندی است که اگر آن را به درستی رعایت کنید، عشق سابق‌تان به احتمال زیاد خودش با شما تماس خواهد گرفت. ممنوعیت تماس باعث می‌شود که او متوجه ارزش شما بشود.

باز هم تاکید می‌کنیم که هنگام صحبت با عشق سابق‌تان باید خوشحال، آرام و بشاش باشید. بگذارید او گفتگو را پیش ببرد و برای گفتگو موضوع تعیین کند. اگر او خودش در طول گفتگو به رابطه‌ی گذشته‌تان اشاره کرد، می‌توانید بحث را ادامه بدهید، اما مراقب باشید که شما اول این موضوع حساس را مطرح نکنید.

بعد از سپری شدن چهار هفته‌ی ممنوعیت تماس، زمان ارتباط برقرار کردن با او فرامی‌رسد. او تنهایی را در این مدت با تمام وجودش احساس کرده است و خاطرات خوش روزهای گذشته را به یاد آورده است. به این ترتیب کفه‌ی ترازوی قدرت به نفع شما سنگین می‌شود و او در موضع ضعف و نگرانی قرار می‌گیرد.

اگر او با شما تماس نگرفت، چکار کنید

بعد از به اتمام رسیدن چهار هفته‌ی ممنوعیت تماس می‌توانید با دختر مورد علاقه‌تان تماس بگیرید. در اکثر موارد این او است که برای تماس پیشقدم خواهد شد، اما اگر او تماس نگرفت، الان اشکالی ندارد که شما با او تماس بگیرید. درهر حال باید حداقل چهار هفته صبر کنید و بعد با او مجدداً تماس بگیرید. البته گاهی اوقات، بسته به این که در دوران جدایی چقدر از سر نیازمندی و ناامیدی رفتار کرده باشید، لازم است که مدت طولانی‌تری صبر کنید.

وقتی با او تماس گرفتید، مانند یک دوست قدیمی با او حرف بزنید. احساس ناامیدی نکنید و هیچ نشانه‌ای از نیازمندی را در رفتارتان بروز ندهید. به گونه‌ای رفتار کنید که انگار حالتان کاملاً خوب است و در نهایت متوجه شده‌اید که جدایی بهترین اتفاق ممکن برای شما بوده است.

توصیه می‌کنیم به او بگویید که جدایی به نظرتان بهترین اتفاق بوده است، اما در عین حال به نظرتان حیف است که دوستی فوق‌العاده بین شما این‌طور به پایان برسد و از بین برود. بسیار مهم است که حال و هوای یک دوست قدیمی را در گفتگو حفظ کنید.

صرف نظر از این که او با شما تماس بگیرد یا نه، باید آرام آرام به زندگی‌اش وارد شوید و خود جدید، مطمئن و تغییر کرده‌تان را به او نشان بدهید. باید از موقعیت خود در مقام یک دوست برای افزایش جذابیت خود و جلب نظر او استفاده کنید.

مرحله سوم: تکنیک با پا پیش کشیدن، با دست پس زدن

بسیاری از کارشناسان روابط عاشقانه تکنیک با پا پیش کشیدن، با دست پس زدن را به عنوان یکی از بهترین راه‌ها برای برگرداندن عشق سابق به شما نمی‌گویند. این تکنیک مبتنی بر این مفهوم است که آن چیزی که می‌خواهید، همان چیزی است که نمی‌توانید به آن برسید. در حال حاضر احساس می‌کنید که نمی‌توانید به عشق سابق‌تان برسید و این ناتوانی دیوانه‌تان می‌کند. این قبیل احساسات در رفتار انسانی عادی و متداول است.

اگر کنش‌های افراد را با دقت تحلیل کنید، متوجه می‌شوید که آنها در حال پیش کشیدن یا پس کشیدن فردی هستند. برای نشان دادن علاقه‌شان او را به سمت خود می‌کشند و برای نشان دادن بی‌علاقگی‌شان، او را پس می‌زنند. وقتی دختری شما را پس می‌زند، طبعاً می‌خواهید او را از آن خود کنید و این خلأ را پر کنید. این با دست پس زدن‌‌ها و با پا پیش کشیدن‌ها در روابط عاشقانه طبیعی است.

بعد از جدا شدن از دختر مورد علاقه‌تان می‌خواهید که او را به زندگی‌تان برگردانید، اما به جای آن که او را پس بزنید، در واقع دارید او را به سمت خودتان می‌کشید. وقتی او را به سمت خودتان می‌کشید، او را تحت فشار بیشتری قرار می‌دهید. او با خودش فکر می‌کند که هر زمان دوست داشت، می‌تواند نزدتان برگردد، اما این زمان هرگز نمی‌آید و او هیچ‌گاه شما را نخواهد خواست.

یکی از بهترین روش‌ها برای پس زدن او و در نتیجه برگرداندنش این است که هیچ تماسی با او نگیرید. در دوران چهار هفته‌ای ممنوعیت تماس در واقع در حال پس زدن او هستید، تکنیکی که در درازمدت به نفع‌تان عمل خواهد کرد.

درهر حال باید مراقب باشید که بیش از حد او را پس نزنید، زیاده‌روی کردن نه در پس زدن و نه در پیش کشیدن نتیجه‌ی خوبی نخواهد داشت. از آنجایی که می‌خواهید دوباره با دختر مورد علاقه‌تان وارد رابطه شوید، باید تعادل بین علاقه و بی‌علاقگی را حفظ کنید.

مرحله چهارم: عشق سابق‌تان را رها کنید/ جدایی را بپذیرید

اگر می‌خواهید دختر مورد علاقه‌تان را به رابطه برگردانید، تنها کاری که باید انجام بدهید این است که شکست در رابطه را بپذیرید و او را رها کنید. هرچند این مرحله برای شما سخت است، اما برای بازگرداندن دختر مورد علاقه‌تان به رابطه حیاتی است. درهر حال برای این که بتوانید عشق‌تان را در موقع مناسب به سمت خودتان بکشید، لازم است که او را رها کنید تا قدری از شما دور شود.‌

احتمالاً این کار به نظرتان بسیار سخت می‌آید، اما این نکته را باید به خاطر بسپارید که برای نزدیکتر کردن عشق‌تان لازم است که ابتدا او را پس بزنید. به علاوه این تکنیک اجازه نمی‌دهد، رفتاری از خودتان نشان بدهید که انگار دائماً می‌خواهید او تمام کارهایتان را تایید کند.

مرحله پنجم: به زندگی برگردید

اگر می‌خواهید عشق سابق‌تان را دوباره از آن خود کنید، باید به او ثابت کنید که نیازی به او ندارید. همان تکنیک با پا پیش کشیدن، با دست پس زدن در اینجا هم صادق است. دوران جدایی فرصت ایده‌آلی است تا دوباره به زندگی برگردید و خودتان را به روز کنید.

وقتی به زندگی عادی‌تان برگردید، به عشق سابق‌تان نشان می‌دهید که زخم‌های این شکست عشقی در حال التیام یافتن است و در حال بهبود دادن خود هستید. با بهبود دادن خود و پشت سر گذاشتن گذشته ویژگی‌های جذاب بسیاری را در شخصیت‌تان ایجاد می‌کنید که او را دوباره به سمت شما می‌کشد.

مرحله ششم: به ظاهرتان برسید

توصیه می‌کنیم قبل از دیدار سرنوشت‌ساز، به ظاهر خودتان برسید. هر چقدر هم که روی شخصیت‌تان کار کرده و خود را به روز کرده باشید، باز هم لازم است که ظاهرتان را قبل از برنامه‌ریزی برای روز موعود به روز و مرتب کنید.

جذاب و سرحال به نظر رسیدن همیشه لازم است، چون دختر مورد علاقه‌تان باید بعد از این مدت طولانی دوری تحت تاثیر ظاهرتان قرار بگیرد. البته منظورمان این نیست که خودتان را برای به دست آوردن او کاملاً تغییر بدهید. درهر حال لباس‌های نو جذابیت و اعتماد به نفس‌تان را افزایش می‌دهد.

ورزش کردن بسیار مهم است، چون هم اندام‌ و ظاهرتان را بهتر می‌کند و هم اعتماد به نفس‌تان را ارتقاء می‌دهد. اعتماد به نفس داشتن در دیدار دوباره با دختر مورد علاقه‌تان حیاتی است.

مرحله هفتم: دیدار سرنوشت‌ساز

بعد از انجام دادن شش مرحله‌ی قبلی برای برگرداندن عشق سابق‌تان اکنون زمان انجام دادن مهم‌ترین مرحله، یعنی آماده شدن برای “دیدار سرنوشت‌ساز” فرا رسیده است.

دقت کنید که این دیدار را نباید به عنوان یک قرار عاشقانه با عشق سابق‌تان در نظر بگیرید، فقط قرار است که او را دوباره ببینید، حالش را جویا شوید و اوضاع را بررسی کنید. او را تحت فشار نگذارید که دوباره با شما وارد رابطه بشود و تعهدی به شما بدهد.

در طول این دیدار باید آرامش و خونسردی‌تان را حفظ کنید. نهایت سعی‌تان را بکنید تا عصبانی و افسرده نشوید. بهترین راه برای خاموش کردن آتش خشم‌ و غضب‌تان این است که درگیر بحث‌ و مخالفت نشوید. بحث و ناسازگاری اکثر اوقات به دلیل یادآوری رابطه‌ی قبلی در گفتگوها مطرح می‌شود.

بنابراین بهتر است درباره‌ی رابطه‌ی قبلی صحبت نکنید و دختر مورد علاقه‌تان را به دلیل شکست عشقی و جدا شدن از هم سرزنش نکنید. اگر انگشت اتهام را به طرف او بگیرید، او هم در لاک دفاعی فرومی‌رود و در نتیجه ممکن است این دیدار با بحث‌ و مخالفتی به پایان برسد که هرگز خواسته‌ی قلبی شما نبوده است.

در یک کلام...

اگر به هر دلیلی در رابطه خود با دوست دختر یا نامزدتان به مشکل خورده اید و بین شما جدایی افتاده، راه‌های زیادی وجود دارد که او را به رابطه برگردانید. ابتدا لازم است جاذبه های یک پسر برای دختر را بشناسید مثلا ویژگی های اخلاقی، دادن حس امنیت و عشق ورزی برای یک دختر اهمیت دارند.  همچینن وِیژگی های منفی خود را کنار بگذارید. مدتی با او در ارتباط نباشید و اجازه دهید دلتنگ شما شود. سپس از تکنیک پس زدن استفاده کنید و رفتن او را بپذیرید. به زندگی عادی خود بازگردید. پس از مدتی برای شروع رابطه آماده شوید و با او قرار ملاقات بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *