تکنیک NLP (ان ال پی) برای برگرداندن و جذب عشق

تکنیک NLP (ان ال پی) برای برگرداندن و جذب عشق

تکنیک NLP (ان ال پی) برای برگرداندن و جذب عشق

آیا رابطه‌ با معشوق‌تان به اندازه‌ی گذشته عاشقانه یا رضایت بخش نیست؟ چطور می‌توانید شرایط را تغییر دهید و رابطه‌تان را مانند قبل شیرین و لذت بخش کنید؟

NLP (برنامه‌ریزی عصبی زبانی) مانند “راهنمای کاربری مغز” است. پژوهشگران ان ال پی مطالعات خود را در دهه ۱۹۷۰ با بررسی تاثیر افکار بر ذهن شروع کردند. در این مقاله تکنیک NLP را برای برگرداندن عشق سابق‌تان یاد می‌گیرید. با استفاده از این تکنیک و کشف استراتژی‌های عشق خود و معشوق‌تان می‌توانید لحظات فوق‌العاده‌ای را که زمانی با محبوبتان داشتید، زنده کنید.

 

کارآمدی و کاربردهای NLP

NLP در حوزه‌های متفاوتی از زندگی به کار برده می‌شود. از NLP به عنوان یک تکنیک موثر فروش، برای غلبه بر فوبیاها و عادت‌های نامناسب، فراموش کردن روابط و خاطرات ناخوشایند و به عنوان روشی برای افزایش اعتماد به نفس و برقراری ارتباط موثر با اطرافیان استفاده شده است. با این توصیف NLP می‌تواند راهبرد موثری برای برگرداندن عشق سابق‌تان باشد.

 

دلیل یادگیری استراتژی‌های NLP 

ما در NLP باور داریم که هر فردی استراتژی خاص خودش را برای انجام دادن هر کاری در زندگی‌اش دارد. برای مثال شما استراتژی خاص خودتان را برای انگیزه پیدا کردن، لذت بردن، احساس اعتماد به نفس داشتن، خشمگین شدن، افسرده شدن و … دارید.

به همین نحو انسان‌ها برای عاشق شدن، احساس کردن عشق دیگری، فارغ شدن از عشق و … نیز استراتژی‌های خاص خودشان را دارند. هدف اصلی‌ ما در NLP این است که راهبرد احساس کردن عشق دیگری را استخراج کنیم.

استراتژی در NLP به توالی خاصی از بازنمایی‌های درونی و بیرونی اشاره دارد که به نتیجه‌ی معینی منجر می‌شود.

برای مثال وقتی فردی شما را به روش خاصی لمس می‌کند، احساس می‌کنید که او عاشق‌تان است، دلیل چنین احساسی خود عمل لمس کردن نیست، بلکه معنایی است که این حرکت در ذهن‌تان تداعی می‌کند. باز هم تاکید می‌کنیم که هیچ چیزی در زندگی معنایی ندارد، مگر آن که شما معنایی را به آن تخصیص داده باشید.

برای برگرداندن و جذب عشق با تکنیک ان ال پی چه باید کرد

روش‌های مختلفی برای استفاده از NLP وجود دارد. بعضی از این تکنیک‌ها بسیار سریع هستند و پیاده کردن بعضی دیگر به زمان بیشتری نیاز دارد.

 

پیدا کردن زبان عشق  طرف مقابل

نخستین و مهم‌ترین گام این است که متوجه شوید هر انسانی برای احساس کردن عشق از استراتژی متفاوتی استفاده می‌کند.

این نکته را ملکه‌ی ذهن‌تان کنید که یک روش و استراتژی مشخص وجود ندارد که از روی آن عمل کنید. همواره باید سعی کنید که آنچه را دیگران فکر می‌کنند به آن نیاز دارند و برایش بیشترین ارزش را قائل‌اند، به آنها بدهید، نه این که چیزی را به آنها بدهید که خودتان فکر می‌کنید آنها به آن نیاز دارند و برایشان بیشترین اهمیت را دارد.

   برخی عشق را فقط با یک نوازش ساده اما با توجه کامل حس می‌کنند؛ برخی ترجیح می‌دهند که جمله‌ی جادویی “دوستت دارم” را از محبوبشان بشنوند تا عشق را با تمام وجودشان حس کنند؛ در این میان استراتژی‌های برخی به پیچیدگی ترکیبی از “دیدن چیزی، شنیدن چیزی و سپس لمس شدن به شیوه‌ای خاص” است.

در تکنیک NLP می‎توانید عشق‌تان را با استفاده از لنگراندازی، فرمان‌های جایگیری شده، استخراج و ابزار متعدد دیگر به رابطه برگردانید.

استخراج

منظور از استخراج زمانی است که احساس یا حالتی را از یک نفر بیرون می‌کشید و فراخوانی می‌کنید. اگر می‌خواهید عشق‌تان را به رابطه برگردانید، استخراج نقطه‌ی شروع ایده‌آلی برایتان خواهد بود. برای مثال می‌توانید این کار را با چت کردن درباره‌ی لحظات شیرینی که با هم داشته‌اید، انجام دهید. از عشق‌تان بپرسید که کدام خاطرات و لحظه‌های با هم بودن‌تان را از همه بیشتر دوست داشته است. سپس آن حالت را برای لنگراندازی انتخاب کنید.

 

۱ـ پاک کردن احساسات منفی

بسیاری از اشخاص بعد از جدا شدن از عشق‌شان و شکست خوردن در رابطه‌ی عشقی در حالت افسردگی ذهن فرومی‌روند و غالباً با عشق سابق‌شان به روشی منفی و متهم کننده ارتباط برقرار می‌کنند. این اشخاص عموماً احساسات منفی خشم، عصبانیت، ناراحتی، عداوت، حسادت، گیجی و نیازمندی را بروز می‌دهند. این افراد غالباً افسرده می‌شوند و برای برگرداندن عشق‌شان به احساس گناه و رفتار مایوسانه و التماس‌آمیز متوسل می‌شوند. اما این راهکار هرگز به نتیجه نمی‌رسد.

بنابراین قبل از انجام دادن مرحله‌ی استخراج باید تمام احساسات و آثار منفی را از تعاملات خود با عشق سابق‌تان پاک کنید.

 

۲ـ فراخوانی حالت ذهنی مثبت

در گام نخست برای شروع کردن استخراج به عنوان یکی از تکنیک‌های ان ال پی برای برگرداندن عشق‌تان باید کاری کنید که عشق سابق‌تان درباره شما احساسات مثبتی پیدا کند و با فکر کردن به شما افکار و خاطرات خوشی برایش تداعی شود.

اگر عشق سابق‌تان سعی کرد تا گفتگو را به سمت احساسات منفی و آسیب‌هایی که به او زده‌اید، برگرداند، این تلاش او را با شوخ‌طبعی خنثی کنید.

مطمئن باشید که عشق‌تان از این که اینقدر تغییر کرده‌اید، مثبت‌اندیش شده‌اید و کنترل‌تان را از دست نمی‌دهید، تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، همین تاثیرگذاری به تنهایی کافی است تا او را به فکر شما بیاندازد. به علاوه به این ترتیب یاد روزهای خوش گذشته برایش زنده می‌شود.

فرستادن عکس و نقل قول‌هایی که در رابطه‌ی قبلی برای هر دو نفرتان معنادار و مثبت بوده است، نیز روش مفید دیگری برای فراخوانی احساسات مثبت است. البته قبل از انجام دادن این کار باید جوانب را به خوبی بسنجید و مطمئن شوید که او هم نسبت به این رخدادها احساس خوب و مثبتی داشته است.

وقتی افکار و واژگان منفی را به سرعت با واژگان و تداعی‌های مثبت عوض کنید، می‌توانید عشق‌تان را به یاد تمام روزهای خوش با هم بودن بیاندازید و کاری کنید که در نهایت از خودش بپرسد که اصلاً چرا با شما به هم زده است.

 

لنگراندازی

از لنگر برای پیوند دادن دو چیز به هم استفاده می‌شود، برای مثال هر بار که از شما می‌خواهم تا کاری را که می‌دانم انجام خواهید داد، انجام بدهید، بازوی چپم را لمس می‌کنم. این حرکت را هر بار انجام می‌دهم، سپس کاری را از شما می‌خواهم که می‌دانم در حالت عادی انجام نخواهید داد و بازوی چپم را لمس می‌کنم. شما آن کار را به احتمال بیشتر از ۷۸ درصد انجام خواهید داد، چون حالت قبول را ناخودآگاه به لمس بازوی چپم پیوند می‌دهید. شما هم می‌توانید از این تکنیک برای بازگرداندن عشق‌تان استفاده کنید، به این ترتیب که حالت شادی را با پیاده کردن توصیه‌های بخش قبل فراخوانی کنید و بعد آن را به خودتان ارتباط بدهید یا اصطلاحاً لنگر بیاندازید.

فرمان‌های جایگیری شده

یادگیری استفاده موثر از فرمان‌های جایگیری شده زمان بیشتری می‌برد، اما وقتی آن را یاد بگیرید و در کنار استخراج و لنگراندازی به کار ببرید، قدرت ان ال پی افزایش می‌یابد. هنگام صحبت کردن از سه نوع آهنگ کلام استفاده می‌کنیم. آهنگ خیزان را برای جملات پرسشی، آهنگ افتان را برای جملات دستوری و آهنگ یکنواخت را برای جملات خبری به کار می‌بریم. این دو جمله را در نظر بگیرید: “ما با همدیگه خوش بودیم.” و “ما با همدیگه خوش بودیم؟” به تفاوتی که علامت سوال ایجاد می‌کند، دقت کنید. یک جمله‌ی خبری با همان واژگان اما با تغییر آهنگ کلام و اضافه کردن علامت سوال به جمله پرسشی تبدیل می‌شود.

مقایسه

سفید در کنار سیاهی سفیدتر می‌شود. یک شیء داغ بعد از تماس با یک جسم سرد داغ‌تر حس می‌شود. افراد پرشور بعد از معاشرت با اشخاص کسل کننده پرشورتر به نظرمان می‌آیند.

این بار قرار است این قیاس را هنگام حرف زدن با دیگران به کار ببرید: خودتان را به روش مثبتی با افراد کسل کننده‌ی اطراف‌تان مقایسه کنید.

مدل مقایسه

در این مرحله با مدل گام به گام تکنیک مقایسه آشنا می‌شوید. می‌توانید حتی با انجام دادن یک مقایسه‌ی کوچک هم اثرات چشمگیر این تکنیک را  ببینید.

  1. وقتی با دختری در حال گفتگو هستید، به اشتباه‌های متداولی که مردان معمولی در رفتار با زنان انجام می‌دهند، اشاره کنید. در مبالغه کردن درباره‌ی این خطاها و بقیه‌ی مردها هیچ تردیدی به خودتان راه ندهید.
  2. سپس رفتار این مردان معمولی خطاکار را با رفتار مردان جذاب مقایسه کنید. یا وقتی اشتباه‌های مردان معمولی را ذکر کردید، بگویید که اگر چکار می‌کردند، بهتر و درست بود. حتی می‌توانید روی دلایل شکست خوردن این مردان در روابط عاشقانه تاکید کنید و برای موقعیت آنها راه‌حل ارائه بدهید و بگویید که اگر شما بودید چطور برخورد می‌کردید.

چون مردان معمولی را دست انداخته‌اید، پس مسلماً خودتان را از گروه آنها جدا کرده‌اید و از آنجایی که بر آنچه مردان جذاب انجام می‌دهند، تاکید بیشتری کرده‌اید، مرد جذاب در ذهن مخاطبتان تداعی کننده‌ی شما خواهند بود. به عبارت دیگر او شما را مانند مرد جذابی تصور خواهد کرد و این تصور به دلیل مقایسه کردن مردان جذاب با مردان نادان و بی‌عرضه از سوی شما، پررنگ‌تر خواهد شد.

به علاوه با نشان دادن درک خود از روحیات زنان و آگاهی اجتماعی بالایی که دارید، میزان جذابیت خود را در نظر مخاطبتان به نحو قابل توجهی افزایش می‌دهید.

توصیه‌های زیر را برای هر چه موثرتر کردن تکنیک مقایسه پیاده کنید:

  • هنگام صحبت کردن از ویژگی‌های جذاب مردان تاکید بسیار بیشتری را به کار ببرید. هدف این است که او بیشتر روی ویژگی‌های مثبت متمرکز شود و احتمال این که در ذهنش خصوصیات مثبت را به شما نسبت بدهد، افزایش یابد.
  • درباره رفتارها و خصوصیات ناخوشایند مردان معمولی قبل از پرداختن به ویژگی‌های مردان جذاب صحبت کنید. قرار است او در پایان این تکنیک به خصوصیات مثبت فکر کند؛ به علاوه به این ترتیب احتمال این که شما را در دسته‌ی مردان جذاب قرار بدهد، بیشتر می‌شود.
  • بخش‌بندی کردن: حرفهایتان را بخش به بخش بزنید. مثلاً می‌توانید تمام ویژگی‌های منفی را با لحنی شوخ و شیطنت‌آمیز بگویید، سپس لحن صدایتان را … به لحنی آهسته‌تر و … عمیق‌تر تغییر بدهید و … جزئیات جالب‌تر را … با واژگانی خوشایندتر … توضیح بدهید … تا … گفتگویتان … برای او مهیج‌تر … پرشورتر … و کنجکاوی‌برانگیزتر شود. مقایسه را با بخش‌بندی کردن گفتارتان و به کار بردن آهنگ کلام مناسب قوی‌تر خواهید کرد.
  • البته می‌توانید فرمان‌های متعدد و دیگر ابزار مرتبط ان ال پی را هنگام استفاده از تکنیک مقایسه به دلخواه خود به کار ببرید.
  • لحن شوخ و شیطنت‌آمیز را هنگام صحبت از مسائل ناخوشایند فراموش نکنید. در مبالغه کردن آزادید. نباید لحن‌تان بیش از حد جدی باشد تا او درباره این ویژگی‌های آزاردهنده عمیقاً به فکر فروبرود. اگر این کار را بکنید او را از خودتان دور خواهید کرد.
  • تماس چشمی و ارتباط دادن خصوصیات جذاب به خودتان را هنگام بحث درباره‌ی مردان محبوب از یاد نبرید تا به این ترتیب او آن خصوصیات جذاب را هر چه بیشتر به شما پیوند بدهد و تکنیک لنگراندازی به خوبی پیاده شود.
در یک کلام…

NLP تکنیکی برای اثرگذاری روی فعل و انفعالات مغزی فرد مقابل است که باعث میشود عشق قبلی تان دوباره به شما علاقه مند شود و به رابطه بازگردد. این روش علمی تکنیک ها و راهکارهای مختلفی را شامل می‌شود که چند مورد از کاربردی ترین آن ها فراخوانی خاطرات خوش، تکیه بر نقاط قوت، القای فرمان های غیر ارادی در فرد و ایجاد مقایسه می‌باشد. تکنیک فراخوانی یا استخراج به معنی حذف افکار منفی و ایجاد احساسات مثبت در فرد مقابل می‌باشد که لازم است پس از آن با تکنیک لنگر اندازی روی نقاط مثبت و جا انداختن فرمان های مشخص شده دنبال شود. در نهایت تکنیک مقایسه که شامل ایجاد حس مقایسه بین شما و افراد دارای نکات منفی می‌باشد، ویژگی های شما را برجسته تر می‌کند و عشق قبلی تان متوجه برتری شما نسبت به بقیه می‌گردد. هر یک از این تکنیک ها کاربردهای مختص به خود را دارد و با مشاوره با یک روانشناس مجرب می‌توانید از نحوه اجرای تکنیک و مزایا و اثرات آن بیشتر مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *